Awards

Warrior All-District Award Winners

2017

  • Jeremy Meier – RHP – 3rd Team All-State Pitcher
  • Art Senato – District 7-6A Coach of the Year
  • Tony Garza – P/DH – District 7-6A MVP
  • Jeremy Meier – RHP – District 7-6A Pitcher of the Year
  • Christian Rodriguez – SS – District 7-6A Offensive Player of the Year
  • Tyler Russell – C – 1st Team
  • Elvin Rosa – 1B/P – 1st Team
  • Zack Peterson – OF – 1st Team
  • David Furgurson – OF – 1st Team
  • Curtis Davis – OF – 2nd Team

2016

  • Jacob Sandoval – 2B – Defensive Player of the Year
  • Chase Quiroz – RHP – 1st Team
  • Elvin Rosa – 1B – 1st Team
  • Christian Rodriguez – OF – 1st Team
  • Julian Vazquez – RHP – 2nd Team
  • Jesse Mendoza – 3B – 2nd Team

2015

  • JT Jackson – RHP – 1st Team
  • Paul Aguilar – DH – 1st Team
  • Dakota Tallent – LHP – 2nd Team
  • Jesse Mendoza – 3B – 2nd Team

2014

  • Greg Smyers – 1B – 1st Team
  • Stephen Yancey – UTIL – 1st Team
  • Kiwa Pecararo – RHP – 2nd Team
  • Jacob Sandoval – 2B – 2nd Team

2013

  • Patrick Stratton – C – 1st Team
  • Jason Jones – SS – 1st Team
  • Kelvin Brigham – OF – 1st Team
  • Dakota Liles – DH – 1st Team

2011

  • Matt Contreras – IF/RHP – District 5-5A MVP
  • Candon Myles – CF – District 5-5A Offensive Player of the Year
  • Dennis Pelfrey – District 5-5A Coach of the Year
  • Greg Smyers – LHP – 1st Team
  • Tyler Edwards – 1B – 1st Team
  • Jacoby Middleton – OF – 1st Team

2010

  • Jesus Mendoza – RHP – District 7-5A Pitcher of the Year
  • Candon Myles – OF – District 7-5A Newcomer of the Year
  • Jake Hargrove – RHP – 1st Team
  • Isaac Maturino – SS – 1st Team

2009

  • Ryan Smrcina – C – District 7-5A Defensive Player of the Year
  • Jacoby Middleton – OF – District 7-5A Newcomer of the Year
  • Tim Harkrider – District 7-5A Coach of the Year
  • Jesus Mendoza – RHP – 1st Team
  • Isaac Maturino – SS – 1st Team
  • Rick Cruz – OF – 1st Team
  • Jarred Middleton – OF – 1st Team

2008

  • Kyle Felts – P – District 7-5A Co-MVP
  • Fola Lajide – OF – District 7-5A Co-Offensive MVP
  • Brian White – C – 1st Team
  • Jarred Middleton – OF – 1st Team

2007

  • Zach Sneed – P – 1st Team
  • Zach Hammons – 1B – 1st Team

2006

  • Colt Simon – P – District 6-5A Co-Pitcher of the Year
  • Brian White – C – District 6-5A Sophomore of the Year
  • David Carpenter – 2B – 1st Team
  • Melvin Kelley – OF – 1st Team
  • Zach Hammons – OF – 1st Team
  • Zach Sneed – P – 1st Team
  • Greg Gautney – SS – 2nd Team
  • Jeremy Stubblefield – P – 2nd Team

2005

  • Zach Atkins – IF – 1st Team
  • Melvin Kelley – OF – 1st Team
  • David Carpenter – P – 1st Team
  • Jeremy Stubblefield – P – 2nd Team
  • Colt Simon – P – 2nd Team

2004

  • Nathan Moon – DH – 1st Team
  • John Stasko – C – 1st Team
  • Matt James P – 1st Team
  • Melvin Kelley – OF – 1st Team
  • Daniel Clements – P – 2nd team
  • Zach Atkins – 1B – 2nd Team

2002

  • Cameron McGuire – C – 1st Team
  • Nick Littrell – OF – 1st Team

2001

  • Cameron McGuire – C – 1st Team
  • Jared Christopher – P – 2nd Team

1978

  • Bruce Pflueger – OF – 1st Team
  • Kurt Koke – 1B – 2nd Team
  • Gary Moody – 2B – 2nd Team
  • John Fields – OF – 2nd Team

1977

  • Kyle Koke – SS – 1st Team
  • Bruce Pflueger – OF – 1st Team
  • Gary Moody – Honorable Mention
  • Kurt Koke – Honorable Mention
  • Mark Balthrop – Honorable Mention
  • Howard Bancroft – Honorable Mention

1976

1975

  • Phil Hale – SS – District 6-3A MVP
  • Kyle Koke – 2B – District 6-3A Sophomore of the Year
  • Dick Balthrop – P – 1st Team
  • Robert Simmons – C – 1st Team
  • Mitch Cantrell – OF – 1st Team
  • John Morgan – UTIL – 1st Team
  • Stan Mayo – P – 2nd Team
  • Keith Walls – OF – 2nd Team
  • Bennie Morris – Honorable Mention

1974

  • Danny Fatheree – District 6-3A MVP
  • David Easterling – District 6-3A Coach of the Year
  • Phil Hale – District 6-3A Sophomore of the Year
  • Dick Balthrop – 1st Team
  • Tim Patterson – 1st Team
  • Randy Sawyers – 1st Team
  • Robert Simmons – 2nd Team
  • Stan Mayo – Honorable Mention
  • Mitchell Cantrell – Honorable Mention
  • Bennie Morris – Honorable Mention

1973

  • Duane Easterling – 1B – District 6-3A MVP
  • Dick Balthrop – P – District 6-3A Sophomore of the Year
  • Greg Nix – SS – 1st Team
  • Danny Fatheree – OF – 1st Team
  • Robert Simmons – C – 1st Team
  • Tim Patterson – 2B – Honorable Mention
  • Mike Morris – 3B – Honorable Mention
  • Mitchell Cantrell – OF – Honorable Mention
  • Randy Sawyers – OF – Honorable Mention

1972

  • Danny Fatheree – 1st Team
  • Tommy Sneed – 1st Team
  • Rick Harbster – 1st Team
  • Greg Nix – 1st Team
  • Dan Carter – Honorable Mention
  • Mike Edwards – Honorable Mention
  • Jim Brown – Honorable Mention

1971

  • Tommy Sneed – P – District 6-3A MVP
  • David Easterling – District 6-3A Coach of the Year
  • Mike Edwards – 2B – 1st Team
  • David Easterling Jr. – UTIL – 1st Team

1970

  • Tommy Sneed – P – 1st Team
  • Frank Garner – SS – 1st Team
  • Kirby Curl – OF – 1st Team
  • Gary Williams – C – Honorable Mention
  • David Easterling Jr. – 2B – Honorable Mention